Haber Detayı
22 Kasım 2017 - Çarşamba 14:10
 
Ağız ve Dİş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Ahmet Yaptırmış Diş Sağlığı Haftası nedeniyle Bir Mesaj Yayınladı
18-24 Kasım Ağız Ve Diş Sağlığı Haftası Ve 22 Kasım Dünya Diş Hekimliği Günü
ERZURUM Haberi
Ağız ve Dİş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Ahmet Yaptırmış Diş Sağlığı Haftası nedeniyle Bir Mesaj Yayınladı

 

Erzurum Son Haber / Erzurum - Ağız ve Dİş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Ahmet Yaptırmış  18-24 Kasım Ağız Ve Diş Sağlığı Haftası Ve 22 Kasım Dünya Diş Hekimliği Günü nedeni ile Bir Mesaj Yayınladı. Dt. Yaptırmış Yayınladığı mesajında  "Önemli bir halk sağlığı sorunu olan Ağız ve Diş Sağlığı hastalıklarının çok çeşitli sistemik hastalıklara yol açtığı artık bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Toplum ağız ve diş sağlığının önemine dikkat çekilen bu günde, özellikle çocukluk döneminde verilecek olan eğitimlerle, ağız ve diş sağlığının korunmasına yönelik alışkanlıkların yeni nesillere kazandırılması ve düzenli kontrollere gitme bilincinin oluşturularak koruyucu Diş Hekimliği anlayışının yerleştirilmesi açısından önem arz etmektedir.

Halkımızın ağız ve diş sağlığının korunmasında her türlü bakım ve tedavilerini, özverili çalışmalarla sağlayan Diş Hekimlerinin, 22 Kasım Diş Hekimleri gününü ve 22-27 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Haftalarını kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim." dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ağız, ve, Dİş, Sağlığı, Merkezi, Başhekimi, Dt., Ahmet, Yaptırmış, Diş, Sağlığı, Haftası, nedeniyle, Bir, Mesaj, Yayınladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı