Haber Detayı
29 Ekim 2017 - Pazar 10:20
 
AK Parti İl Başkanı Öz’den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı
AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, yayınladığı mesajında, kuruluşundan bu yana geçen 94 yılda, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yanında inanç, vatan sevgisi ve güç birliğiyle duran bir milletin başarısını bugün hep birlikte coşku ve gururla kutladıklarını belirtti.
ERZURUM Haberi
AK Parti İl Başkanı Öz’den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Erzurumsonhaber / ErzurumBaşkan Öz, yayınladığı mesajında: "Farklı dil, inanç ve kültürleri bir arada yaşatan, bizi birbirimize sarsılmaz bağlarla bağlayan, gönüllerimizi kaynaştıran büyük bir adalet ve barış medeniyetinin mirasçıları olarak en zor şartlara ve bütün imkansızlıklara rağmen hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmayan, bağımsızlığından asla taviz vermeyen, inanç ve kararlılıkla sürdürdüğü istiklal mücadelesini zaferle neticelendiren bir milletiz. Tarihimiz, Türk milletinin, vatanı üzerine gelebilecek tehlikeyi sezdiğinde nasıl kenetlendiğini, büyük bir azim ve kararlılıkla her türlü tehdidi nasıl bertaraf ettiğini bizlere her zaman göstermiştir. Bunun en yakın örneklerinden birisi ise yaşadığımız 15 Temmuz darbe teşebbüsü gecesiydi. Aziz milletimiz o gece içerideki ve dışarıdaki tüm düşmanlarına gücünü bir kez daha ilan etti.

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük özelliği ise sadece kendi vatandaşlarının değil aynı zamanda bölgemizdeki ve tüm dünyadaki mağdurların, mazlumların, soydaş ve kardeş toplulukların umut kaynağı olması ve her zaman barışı ilke edinmesidir. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılına adım adım yaklaşırken, hem 2023 hedeflerimize ulaşmış hem de birlik ve beraberliğimizle oluşturacağımız sinerji sayesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi gerek sosyal gerek ekonomik gerekse bilimsel olarak muasır medeniyetler seviyesine çıkmış olacağız.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor, ilelebet payidar kalacak Türkiye Cumhuriyetimizin nice bayramlarını kutlamamızı yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Cumhuriyetimizin 94. yıl dönümü büyük Türk milletine kutlu olsun."

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti, İl, Başkanı, Öz’den, 29, Ekim, Cumhuriyet, Bayramı, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı