Haber Detayı
05 Şubat 2019 - Salı 14:59
 
Antalya Erzurumlu Dadaşlar Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı Oktay Çimoğlu "Artık Yeter"
Antalya Erzurumlu Dadaşlar Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı Oktay Çimoğlu BB erzurumspor üzerine oynanan oyunlar için artık yeter dedi.
ERZURUM Haberi
Antalya Erzurumlu Dadaşlar Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı Oktay Çimoğlu

Erzurumsonhaber / Erzurum - Antalya Erzurumlu Dadaşlar Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı Oktay Çimoğlu Pazar günü oynanan BB erzurumspor - Çaykur Rizespor maçında yaşanan hakem hataları üzerine sosyal medya üzerinden bir paylaşım yaptı.

Başkan Çimoğlu yapılan hatalar ve BB Erzurumspor un puanlarının gasp edilmesinden dolayı "Artık Yeter" diyerek tepkisini dile getirdi. 

İşte Başkan Çimoğlunun o paylaşımı ;

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Geçmişi bin yıllar üzerine kurulmuş büyük Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı bağımsızlık meşalesinin ilk yakıldığı şanı ile şerefi ile her zaman canından öte vatan sevdasının geldiği dadaşlar diyarı Erzurum’un spor dünyası içinde ki spor toto süper lig maçlarının başladığı 10 ağustos 2018 tarihinden 03 şubat 2019 tarihine kadar BB  Erzurum sporumuz üzerinde birtakım gerek siyasi gerekse rantçılarının oluşturduğu futbol mafyası bağlantılı kendilerini bilmez şahsiyetsiz şeref onur gurur payelerinden nasiplenememiş karanlık güçlerin pis ellerinin olduğu aşikardır..

-25 derecede boğazlarından nafakalarından ekmek paralarından kestikleri ile çoluk çocuk demeden gerek Kâzımkarabekir stadyumunu gerekse deplasman statlarına giderek şanlı geçmişi tertemiz şaibesiz lekesiz Erzurum sporumuzu yağmur çamur kar kış soğuk sıcak demeden zerre menfaat demeden sadece ve sadece memleket sevdası diyerek destekleyen binlerce seyircimizin kazanılmış helal haklarını gasp etmeye birilerinin menfaati için yok saymaya Onuru ile Gururu ile Şeref ve şahsiyeti ile oynamak oynamaya fırsat vermek Göz yummak hiç kimsenin ama hiç kimsenin hakkı yoktur haddi de yoktur.

Kurtuluş savaşında sırtında kundağındaki bebek ile cepheye koşan Nene Hatunları, Kara Fatmaları Keser balta kürek ile çoluk çocuk kadın erkek yaşlı dede ve ninelerimizin torunları olarak büyük Erzurum spor taraftarının sabrını sakın ha denemeye kalkmayın.

Türk futbolu idare eden futbolun f'sinden anlamayan gerek Federasyon gerekse merkez hakem kurulunun o yumuşak deri cilalı koltuklarında oturan aslında kukla görevi yapan yapmacık yöneticilerin bir an önce kendilerine gelmeleri ve takımımız üzerinde ki kirli ve şerefsiz şahsiyetsiz elleri çektirmeleri konusunda harekete geçmeye davet ediyoruz. Memleketimizin gerek siyasi gerek bürokrasi anlamında sahibinin olmadığı ama on binlerce yüreği vatan sevdası ile yanan dadaşların var olduğunun özellikle hatırlatmak isteriz. Sadece seçimden seçime gündeme gelen ve siyasilerin oy deposu olarak gördüğü Erzurum’un hakkını kimselere yedirmeyecek dadaşların olduğunu hatırlatmak isteriz.

Dadaşın damarına basıldığında neler yapabileceğini tarihin derin sayfalarına bakılması birilerine tavsiye ediyoruz.

Bizler büyük bir camiayız. Artık bu saatten sonra Erzurum’un sahiplerinin de var olduğunu hukuk sınırları içerisinde galeyana gelmeden birilerinin oyununa gelmeden akilane bir vaziyette haykırma ve gösterme zamanı gelmiştir hatta çok geç kalınmıştır..

Artık yeter

Ayağa kalkma ve silkine zamanıdır. Antalya Erzurumlu dadaşlar derneği olarak üzerimize düşen ve elimizden gelen her şeye hazır olduğumuzu deklare ediyoruz.

Ne mutlu Erzurumluyum diyene..

Antalya Erzurumlu dadaşlar derneği yönetim kurulu ve Antalya da yaşayan Erzurum ve Erzurum spor sevdalısı hemşerilerimiz adına

Oktay Çimoğlu

Dernek başkanı

Kaynak: Editör:
Etiketler: Antalya, Erzurumlu, Dadaşlar, Kültür, ve, Sosyal, Dayanışma, Derneği, Başkanı, Oktay, Çimoğlu, "Artık, Yeter",
Yorumlar
Haber Yazılımı