Haber Detayı
17 Kasım 2017 - Cuma 09:29
 
Aydemir: ‘Rabiamız, milli kararlılığımızdır’
ERZURUM Haberi
Aydemir: ‘Rabiamız, milli kararlılığımızdır’

Erzurum Son Haber / Erzurum - AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, 15 Temmuz’daki milli irade destanına atıfta bulunarak, ‘Bizim milletimizde öyle bir damar var ki-Allah’ın izniyle-bu tür netameli hâllerde birlik ve beraberlik genetik tevarüsle bize yansımış, bu hâli her zaman görüyoruz. Şükürler olsun.’ dedi.

 

‘MİLLİ İRADE 15 TEMMUZ’DA EMSALSİZ BİR TARİH YAZMIŞTIR’

 

İçişleri Bakanlığı 2018 yılı Bütçesi görüşmeleri TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu safhasında söz alan AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, bakanlık tarafından kaydedilen kahramanca duruşu dile getirdi, millî iradenin 15 Temmuz’daki eşi ve emsali cihanda görülmeyen kıyamını tarif etti.

 

AK ÖNDERİN AK TESPİTİ

 

Konuşmasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir tespitiyle başlayan Milletvekili Aydemir, ‘Bu terör cenahını izah ederken ülkemizin içinde bulunduğu tehlikeli hâlin altını çiziyor ve aynen şöyle bir tarif geliştiriyor Sayın Cumhurbaşkanımız: “Yeri geldi darbeci, cuntacı kılığında karşımıza çıktılar, yeni geldi vesayet, yeri geldi uluslararası kuruluş kisvesine büründüler, yeri geldi silahlı terörist, yeri geldi ekonomik tetikçi olarak göründüler. Aslında, hepsi de aynı prizmanın birbirinin eşi olan farklı yüzleriydi. Amaç, bu ülkeye ve bu millete diz çöktürmekti. Hakikat bu. Bu imansızların niyetleri tek, Türkiye’yi bölmek, Türkiye’yi yok etmek, milletimizin arasına nifak tohumları saçmak.”

 

Bu, ehlî vicdan herkesin kabul ettiği bir tariftir. ‘ dedi.

 

AYDEMİR AK ÖNDERİN TARİF VE TESPİTLERİNİ PAYLAŞTI

 

Milletvekili Aydemir, ‘Yine, Sayın Cumhurbaşkanımız başka bir tespit yapıyor, muhteşem bir tespit. “İstikbalimiz için ikinci bir kurtuluş savaşı verdiğimiz bir zaman diliminin tam ortasındayız.” diyor Sayın Cumhurbaşkanımız. “Türkiye, içeriden ve dışarıdan kuşatılmaya çalışılıyor. Eski pısırık Türkiye’ye alışmış olanlar iddialı, vizyoner ve güçlü bir ülkeyi hazmedemiyorlar. Türkiye’nin bağımsızlığına leke sürdürmeme kararlılığı birilerini ciddi olarak rahatsız ediyor.” ve hepimizin hatırda tutması gereken bir başka vurgusu var: “Bölgemizdeki ve dünyadaki gelişmeler önümüzdeki asrı biçimlendirecek köklü bir yeniden yapılanma sürecinde olduğumuzu gösteriyor: Türkiye, Kurtuluş Savaşı’ndan bu yana belki de ilk defa bu kritik sürece, önceden yazılmış senaryolardaki rolünü kabul etmek yerine, kendi iradesini ortaya koyan bir pozisyonda girmiştir.” ve bütün bu tarifler etrafında bir kararlılık vurguluyor Sayın Cumhurbaşkanımız “Milletimize sözümüz var, gerekirse baş vereceğiz ama asla baş eğmeyeceğiz. Ülkemizin içinden geçtiği kritik süreçte herkesin siyaset ve partiler üstü hareket etmesi, millî bir duruş sergilemesi gerekiyor.” ve ortak irademizi kayda geçiyor: “Durmayacağız, üzerine üzerine gideceğiz. Bizim bir şehidimizin kanı yüzlerce teröristin kanıyla ölçülemez. Bunu böyle bilsinler.” Evet, vallahi böyledir, billahi böyledir, katılıyoruz Sayın Cumhurbaşkanımızın tespitlerine, ortaya koyduğu kararlılığa’ diye konuştu.

 

DEVLET BAHÇELİ’YE TEŞEKKÜR

 

Milletvekili Aydemir, ‘Bu noktadaki açıklamasıyla millî, yerli duruşu gösteren, o duruşa destek veren Sayın Devlet Bahçeli’ye de ben şahsım adına teşekkürümü ifade etmek istiyorum. Çünkü biz kararlılığımızı tek millet, tek bayrak, tek devlet, tek vatan umdeleri üzerine inşa etmişiz, bu umdelerde, bu ilkelerde birleşen herkese kalbî saygımız var, sonsuz sevgimiz, muhabbetimiz var. ‘ ifadesini kullandı.

 

AYDEMİR’DEN MİLLİ İRADE FERASET VE BASİRETİNE ÖVGÜ

 

Milli iradenin FETÖ iblislerine karşı 15 temmuzda tarihin ender kaydettiği bur duruş ve azim sergilediğini ifade eden Milletvekili Aydemir, ‘Milletimizin dayandığı temelleri sarsmak, zedelemek ve yıkmak isteyen hainlerin en son sahneye koydukları oyunun adını hepimiz biliyoruz, 15 Temmuzdaki hain darbe girişimi. Ancak ve şükür ki millî irade eşi ve emsali cihanda görülmemiş bir kıyam gösterdi, tarihin ender kaydettiği bir destansı diriliş sergiledi. Millet vicdanı, millet haysiyeti, millet basiret ve feraseti şer odaklarına tarihî bir sille indirdi. Birileri “Vatan için ölmek de var fakat borcum yaşamaktır.” hezeyanına kapılsa da millî irade bizim millî lisanımıza ters bu ifadeleri tekzip edercesine “Sana âgûşunu açmış duruyor Peygamber.” iltifatına mazhar olmak için bir oldu, diri oldu ve iri oldu elhamdülillah. Bir millî heyecanlar silsilesi çıktı ortaya. Hainler, onlara destek verenler tarihin zilletine düşüp millî iradenin lanetine uğradılar, şükür. ‘ diye konuştu.

 

15 TEMMUZ’DA DADAŞLARIN TARİHİ DURUŞU

 

Konuşmasında 15 Temmuz gecesi Erzurum’da yaşananları da paylaşan Milletvekili Aydemir, ‘Ben, Doğu Anadolu Bölgesi’nin bir evladı olarak, bir Erzurumlu olarak, bir Dadaş olarak şunu bu noktada kayda geçeyim ki, o gün, 15 Temmuz gecesi bizim Erzurum’da çok farklı bir ambiyans, bir ortam vardı. Eski İçişleri Bakanımızla o gün beraberdik, onu uğurladıktan sonra bu hain girişim sergilendi. Bizim “güney” diye tarif bulan ilçelerimiz var. Orada, 7 Haziranda kahir ekseriyetle bizim dışımızda başka cenahlara oylarıyla destek vermiş olanlar, o gece Türk Bayraklarının etrafında kilometrelerce yürüyerek şehre, il merkezine gelmeye çalıştılar. Bizim milletimizde öyle bir damar var ki Allah’ın izniyle- bu tür netameli hâllerde bir ve beraberlik genetik tevarüsle bize yansımış, bu hâli her zaman görüyoruz. Bunu özelikle kayda geçeceğim ben burada. ‘ dedi.

 

AYDEMİR’DEN MİLLİ İRADE TASVİRİ

 

‘15 Temmuz ihaneti karşısında kardeşi kardeşe düşman etmeye çalışan bölücü hainler karşısında millî irade değer ve mukaddesleri uğrunda can adayarak onu bahtiyar edenlere buradan, huzurlarınızda bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. ‘ diyen Milletvekili Aydemir, ‘ İçişleri Bakanlığımızın duruşunu, çalışmalarını, terörle mücadelede kararlılık ve azmini millî irade duruşu olarak niteliyoruz. Onlar “Cihan vatandan ibarettir itikadımca.” diyenlerdir, Onlar vatanı anlayanlar, onlar vatanın ruhuna nefislerini adayanlardır. ‘ tespitinde bulundu.

 

RABBİM, DEVLETİMİZE MİLLETİMİZE ZEVAL VERMESİN

 

Aydemir konuşmasını, ‘İçişleri Bakanlığımızın yürüttüğü tüm çalışmalar millî irade hassasiyet ve dikkatlerini ifade ediyor. Çağdaş bir yapılanma örgüsü içinde halkın huzuru, asayişin temini, değerlerimizin bekası için küresel idrakin bile gıptayla takip ettiği bir millî vicdan sergileyen Bakanlığımıza, Sayın Bakanımızın şahsında minnettar olduğumu ifade ediyorum. Bu bapta, millî irade dirayetini kaydeden İçişleri Bakanlığı mensuplarına, önceki Bakanımız -her zeminde kendisiyle iftihar ettiğimi söylüyorum- Sayın Efkan Ala ve Sayın Bakanımız Süleyman Soylu Beyefendiye, bu destansı mücadeleye önderlik ettikleri için şükranlarımı sunuyorum. Erzurum’dan Diyarbakır’a, Elâzığ’dan Hakkâri’ye, Bitlis’ten İzmir’e, mezra mezra, ilçe ilçe, il il milletimizin ortak duasını bir kez daha vurguluyoruz. Rabbim, devletimize milletimize zeval vermesin ve amin ve amin. ‘ niyazıyla tamamladı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Aydemir:, ‘Rabiamız,, milli, kararlılığımızdır’,
Yorumlar
Haber Yazılımı