Haber Detayı
23 Ekim 2017 - Pazartesi 17:00
 
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe istifa etti |Recep Altepe kimdir?
Son dakika: Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe görevinden istifa etti.
SİYASET Haberi
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe istifa etti |Recep Altepe kimdir?

Erzurumsonhaber / Erzurum - Başkan Recep Altepe, görevinden istifa ettiğini açıklayarak, “Bugüne kadar sürdürdüğümüz kavga değil, hizmet ilkesini elbette sonuna kadar sürdüreceğiz. Partimiz ve liderimizle ters düşmeyeceğiz. Çatışmayacağız. Hasar da vermeyeceğiz. Bize yakışanı yapacağız. Kriz ortamı oluşturmaya hiç yanaşmayacağız. Bu şartlarda Bursa’mıza, hemşehrilerimize, ülkeme hizmet imkanının kalmadığı da ortadadır. Ben de bu düşüncelerle bugün itibariyle Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevimden istifa ediyorum” dedi.

RECEP ALTEPE KİMDİR?

1959 senesinde dünyaya gelen Recep Altepe doğma büyüme Bursalıdır. İlk, orta ve lise öğrenimini Bursa´da tamamlayan Altepe, Gazi Üniversitesi'nde eğitimini devam ettirdi.

Burada Mühendislik Fakültesi'nde Makine Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu.
1983 senesinde kendi işini kurarak kalorifer, buhar kazanı imalatı, ısıtma-soğutma tesisatı ve proje işlerini yürütmüştür.
Recep Altepe, 2004 Türkiye Yerel Seçimleri'nde Osmangazi Belediye Başkanlığına, 2009 ve 2014 Türkiye Yerel Seçimleri'nde ise AK Parti´den Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçildi.

 

 

Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın askerlik arkadaşıdır.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bursa, Büyükşehir, Belediye, Başkanı, Recep, Altepe, istifa, etti, |Recep, Altepe, kimdir?,
Yorumlar
Haber Yazılımı