Haber Detayı
19 Ekim 2017 - Perşembe 17:27
 
Deniz Baykalʹın sağlık durumuyla ilgili açıklama
ASAYİŞ Haberi
Deniz Baykalʹın sağlık durumuyla ilgili açıklama

 Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Deniz Baykal’ın sağlık durumuna ilişkin, ˮElbette ciddiyetini yine koruyor. Ancak kötüye gidiş yok. Yaşamsal bulguları Deniz Beyʹin iyi. Hepsi kontrol altında. Nörolojik bulgularında iyiye doğru bir dönüş var. Düne göre kıyaslayacak olursak daha iyi durumda. Tomografi bulguları dünküne göre daha iyi durumda. Bunlarda bizim umudumuzu yükselten bizi sevindiren bulgularˮ dedi.

KÖTÜYE GİDİŞ YOK! YAŞAMSAL BULGULARI İYİ 

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, İbni Sina Hastanesinde tedavisine devam edilen CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykalʹın sağlık durumuyla ilgili açıklama yaptı. Prof. Dr. İbiş, son 24 saattir kanama ve ödemle ilgili bulgularda herhangi bir ilerlemenin olmadığını belirterek, ˮTam tersine bir gerileme olduğunu paylaşmak istiyorum. Elbette ciddiyetini yine koruyor. Ancak kötüye gidiş yok. Yaşamsal bulguları Deniz Beyʹin iyi. Hepsi kontrol altında. Nörolojik bulgularında iyiye doğru bir dönüş var. Düne göre kıyaslayacak olursak daha iyi durumda. Tomografi bulguları dünküne göre daha iyi durumda. Bunlarda bizim umudumuzu yükselten bizi sevindiren bulgular. Kötüye gidiş yok tam aksine bizi umutlandıracak olumlu iyi bulguları elde ediyoruzˮ diye konuştu. ZAMAN ZAMAN UYANDIRILIYOR

Uyutulma işleminin devam ettiğini kaydeden İbiş, ˮBeynin kendini koruyabilmesi için uyutulma işlemi çok önemli. Yine devam edilecek. Cihazlı solunum desteği devam ediyor. Beynin korunma tedavi uygulaması devam ediyor. Elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Bu süreç içerisinde Deniz Baykal Beyʹin oğlu Ataç Baykal da karar süreçlerinin hepsinin içerisindeˮ ifadelerini kullandı.Baykal’ın nörolojik muayene için zaman zaman uyandırıldığını söyleyen İbiş, ˮNörolojik muayeneleri görebilmek için uyandırılıyor. Nörolojik bulguları ancak uyandırılma yapıldığı zaman görebilirsiniz. Nörolojik bulgularında olumlu gelişmeler varˮ açıklamasında bulundu.

Kafatasının bir bölümünün alındığına yönelik haberlere ilişkin İbiş, ˮBasıncın azaltılması için kafatasından belli bir bölüm açılıyorˮ dedi.Erkan İbiş, uyutulma işleminin bulguların iyileşme düzeyine gelinceye kadar devam edeceğini bildirdi.Bilgi kirliliklerine ve spekülatif haberlere itibar edilmemesi gerektiğini söyleyen İbiş, bütün gelişmelerin kendileri tarafından paylaşıldığını ifade etti.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Deniz, Baykalʹın, sağlık, durumuyla, ilgili, açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı