Haber Detayı
01 Kasım 2017 - Çarşamba 11:22
 
Erzurum 11 Kasım’da Tabyalara yürüyor
Erzurum’da bu yıl tabyalar yürüyüşü 11 Kasım Cumartesi günü yapılacak.
ERZURUM Haberi
Erzurum 11 Kasım’da Tabyalara yürüyor

Erzurumsonhaber / Erzurum - Vali Seyfettin Azizoğlu, sabah namazının ardından başlayacak yürüyüşe tüm vatandaşları davet etti.

 

Erzurum’da geleneksel olarak düzenlenen 9 Kasım tabyalar yürüyüşü faaliyeti 9 Kasım’ın Perşembe gününe denk gelmesi nedeniyle 11 Kasım Cumartesi günü yapılacak. Bu yıl 5’incisi düzenlenecek yürüyüşe vatandaşlarımızı davet eden Vali Seyfettin Azizoğlu, yapılacak etkinlikle Erzurum halkının yazdığı destanın 140. Yıl dönümünün anılacağını söyledi.

 

Ordu ve milletin birlikte yazdığı bu destanın tarihte eşine az rastlanır bir kahramanlık örneği olduğuna dikkat çeken Vali Azizoğlu,” O gün, zor durumda kalan Mehmetçiklerimizin imdadına sabah namazıyla birlikte Erzurum halkı yetişmiştir. Erzurum, tarihin her döneminde ülkesinin ve askerinin daima yanında olmuştur. Bizler de bu kahraman ecdadın torunları olarak 11 Kasım günü sabah namazının ardından okunacak salalarla birlikte genci yaşlısı, kadını ve erkeği demeden vatan uğruna canını feda eden ecdadın izinde yürüyeceğiz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erzurum, 11, Kasım’da, Tabyalara, yürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı