Haber Detayı
24 Ekim 2017 - Salı 10:01
 
Erzurumlular balon futbolu ile stres atıyor
Erzurum Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Erzurumspor A.Ş. balon futbolu günleri ile Erzurumlu gençlere yeni bir spor alanı daha açtı. Sosyal aktiviteyi geliştirmek amacı ile başlatılan balon futboluna ilgi gösteren Erzurumlular Spor A.Ş bünyesindeki halı sahada balon futbolunun keyfinin çıkarıyor.
ERZURUM Haberi
Erzurumlular balon futbolu ile stres atıyor

Erzurumsonhaber / Erzurum - Kuralı olmayan bir kaleci ve 5 oyuncu ile oynana Balon futbolu ile Erzurumlular günün stresini böyle atıyorlar.

 

10’ar dakikadan 20 dakika oynanan maçlar ilginç görüntülere sahne alıyor. Gün içerisinde yoğun iş temposundan yorulan Erzurumlular, Erzurum Olimpiyat Parkı içerisinde bulunan Erzurum Büyükşehir Belediyesi Halı Saha içerisinde halı saha maçlarının yanı sıra, balon futbolu da oynayarak stres atıyorlar.

 

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Dal, “Balonlar oldukça hafif ve ergonomik bir yapısı bulunmaktadır. Kişiler rahatlıkla giyebiliyorlar. Balon içerisinde kolların takıldığı aparatlar var. Ayrıca ellerimizle de tutunacak yerleri var. Mücadele ederken de her hangi bir düşme olayında kesinlikle zarar vermiyor. Yalnızca bacak kısmı dışarıda kalıyor. Yere düşmelerde denge kaybı olduğunda kolaylıkla tekrar kalka biliyoruz. En önemli konu kişilerin bolca eğlenmeleri. Normal düşünüldüğü zaman futbol sert oynanan bir spor. Tabi bunun yanında da faullerin bolca yaşandığı da bir branş” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erzurumlular, balon, futbolu, ile, stres, atıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı