Haber Detayı
29 Ekim 2017 - Pazar 18:20
 
ETÜ Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı’nın Cumhuriyet Bayramı Mesajı
ERZURUM Haberi
ETÜ Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı’nın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Erzurumsonhaber / Erzurum - Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) Rektörü Prof.Dr. Muammer Yaylalı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Prof. Dr. Yaylalı mesajında şunları kaydetti; “Şehitler ve gazilerimizin ülkeyi bağımsızlık aşkıyla miras bırakmak için gösterdikleri fedakarlık her türlü takdirin üzerindedir. Üzerinde yaşadığımız toprakları vatan kılmak bilinciyle verilen mücadelede gençlerimiz üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirmiştir.

 

Bunun en güzel örneklerinden biri ülkenin içinde bulunduğu savaş ortamında Mekteb-i Sultani’de eğitime ara verilmemiş. Ama bazı öğrenciler, bu ortamda vatan için savaşmanın daha kutsal bir görev olacağını düşünerek gönüllü olarak askere yazılmışlardır. Mekteb-i Sultani öğrencilerinin tahsillerini bir kenara bırakıp, ülke müdafaası için cephelere koşmaları son derece takdire şayandır.

 

Onların fedakarlıklarını, şahadetlerinin kutsiyetini yüreğimizde hissediyoruz. Bu bilinçle devraldığımız bu değerli mirası aynı yüksek ruh ve şuurla her geçen gün daha da güçlendirmek zorundayız. Hedefimiz Gazi’nin gösterdiğinin de fazlası olmalı. Bu anlamda gençlerimizin üzerine düşeni eksiksiz bir biçimde yerine getireceğinden kuşkumuz yoktur.

 

Bu vesileyle Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi "ilelebet payidar kalacak" olan Cumhuriyetin 94. Kuruluş yıl dönümünü kutluyor bütün milletimizin gönlünde ölümsüzleşen tüm kahraman şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: ETÜ, Rektörü, Prof., Dr., Muammer, Yaylalı’nın, Cumhuriyet, Bayramı, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı