Haber Detayı
06 Kasım 2017 - Pazartesi 10:33
 
Milletvekili Aydemir’den Ulaştırmada 2023 ufku tarifi
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, “Halka hizmeti Hakk’a hizmet bilenler “Durmak yok, yola devam.” kararlılığını sürdürüyorlar. 2003’ten 2017’ye, 2017’den 2023’e 2023 ufkumuz var, 2053 var, 2071 var; Kızılelma bunlar, bizim Kızılelmalarımız. Bu ufukları kimse koyamadı bugüne kadar; çok şükür, AK liderimizle beraber hayata geçti” dedi.
ERZURUM Haberi
Milletvekili Aydemir’den Ulaştırmada 2023 ufku tarifi

Erzurum Son Haber / Erzurum - Aydemir Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bütçesinde konuştu


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Merkezi Yönetim 2018 bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu etabında söz alan AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Amellerin niyetlere göre değerlendirilmesine vurgu yaparak, AK Parti döneminin halka hizmet hakka hizmettir anlayışıyla 16 yıllık süreçte Türkiye’ye çağ atlattığını, bunun millete sevdalı olmanın ürünü olduğunu kaydetti.


Konuşmasına Mevlana Celaleddini Rumi’nin bir beytiyle başlayan Milletvekili Aydemir, “Mevlâna’nın çok özel, çok berceste bir kaydı var; O diyor ki: Bu dünya dağa benzer, işlerimiz ise sese benzer, seslendirmelere benzer. Neyi söylemişsek bize yansır, bize aksülameli olur. Bunun, bizim Erzurum’da, Kars’ta, Anadolu’da, Trakya’da, her tarafta karşılığı da Neyi doğrarsan aşına, o gelir kaşığına şeklindedir. Yani bunu şunun için söylüyorum: Her işinizde niyetinizin karşılığını alırsınız ve özel bir tespit, bir aktarım var; onu paylaşmak istiyorum. Biz bu millete sevdalıyız; Arap’ına, Kürt’üne, Türk’üne sevdalıyız, böyle olmaya da devam edeceğiz çünkü biz yaratılanı Yaradan’dan ötürü sevdik diyor ve bunu her daim diyor Cumhurbaşkanımız” dedi.


Türkiye’de 3 Kasım 2002’den bugüne gerçekleştirilen yatırımların bir AK Niyet eseri olduğunu belirten Milletvekili Aydemir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tespitlerini paylaşarak, “El ele vereceğiz, bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız diyor Cumhurbaşkanımız. Bu bir niyet dillendirmesidir ve mübarek bir niyettir, mübarek bir ufuktur ve bir ak ufuk çizgisini de tespit edelim burada; Biz milletten geldik ve milletle irtibatımızı hiçbir zaman kesmedik. 2003 yılından beri attığımız her adımda ülkemizin tamamını kucaklamaya özel önem verdik. Milletimizle birlikte olmaya devam edeceğiz. Sıfatımız ne olursa olsun bizim yerimiz milletimizin yanıdır” diye konuştu.


Aydemir’den tarif: “Yatırımlar birer gönül projesidir”


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın gerçekleştirdiği ve ürettiği projelerin gönül projeleri olduğunu bildiren Milletvekili Aydemir, “Denizden havaya, köprüden tünele, duble yoldan iletişim ağına, Türkiye'nin çağ atladığı diğer bir alan da hayata geçirilen bayındırlık ve ulaşım projeleri işte, böyle bir kutlu niyetin eseridir -niyetleri tadat ederken sırf bunu söylemek için onları alt alta geçtim- ve her biri, hakikatte hava, deniz, kara yolu, bilişim projeleri değil aynı zamanda, bir gönül projesidir.


Buna dönük, dün yeni bir müjdeyi milletimizle paylaştık, iftihar ettik, gönlümüz açıldı, ferahladık. Yeni ve yerli bir projeyi, yerli otomobil için ilk büyük adımı attık elhamdülillah. Hafta başında kıtaları, gönül adreslerini birbiriyle buluşturan Bakü-Tiflis-Kars Projesi’ni hayata geçirdik, buna da şükür. Halka hizmeti Hakk’a hizmet bilenler “Durmak yok, yola devam.” kararlılığını sürdürüyorlar. 2003’ten 2017’ye, 2017’den 2023’e 2023 ufkumuz var, 2053 var, 2071 var; Kızılelma bunlar, bizim Kızılelmalarımız. Bu ufukları kimse koyamadı bugüne kadar; çok şükür, ak liderimizle beraber hayata geçti” dedi.


Konuşmasında Türkiye’nin son 16 yılda hayal ötesi yatırımların gerçekleştiği bir ülke konumuna kavuştuğunu hatırlatan Milletvekili Aydemir, “Cumhurbaşkanımız ‘Türk milleti, yeniden kurulan dünyada hak ettiği yeri almanın kararlılığı içinde’ vurgusunda bulunuyor. On altı yılda devasa yatırımları kaydederek ‘Türkiye büyüdükçe, geliştikçe, yeni yatırımlarla gücüne güç kattıkça, inanın bana, birilerinin yüreği daralıyor, gözleri bulanıyor. İstanbul'a bakıyorlar, boğaz boyunca inci gibi dizili üç tane köprüyü görüyorlar’ gözlemini sunuyor. Türkiye büyüyor, Türkiye gelişiyor. Türkiye hayal ötesi bir değişim ve dönüşüm yaşıyor. Bize bed bakanların yüreği kan ağlıyor, gözlerine yaş düşüyor; bizden olanların gönüllerini ise sürur buluyor, keyif içerisinde bir hayat sürüyorlar. Türkiye bilgi, ilim ve hikmette dünyaya yön veren ülkelerle yarışıyor. Birileri şaşkınlıktan çakılıp kalsa da Türkiye lider ülke olma ufkunda koşuyor” ifadesini kullandı.


Türkiye enerjinin ipek yolu


Türkiye’nin enerjide ipek yolu haline geldiği, yatırımlarla bilişim ve ulaşımda da İpekyolu Merkezi konumunu kazandığını kaydeden Milletvekili Aydemir, şunları kaydetti: “Türkiye enerjinin ipek yolu hâline geldi. Türkiye aynı zamanda, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı adresinde kaydedilen yatırımlarla ulaşım ve bilişimde ipek yolu merkezi oldu. Beliğ bir sloganla, çok esaslı hâli izah eden bir sloganla “Ulaşan ve Erişen Türkiye” hâline geldik, dünyanın her yerine, gönüllerden gönüllere en çağdaş imkân ve vasıtalarla ulaşılan bir Türkiye; Bakanlığımızın hedefini en seçkin biçimde aktaran bir tespit bu. Yaratılanı Yaradan’dan ötürü sevmek imanının aksiyon yönü budur işte ve yine, Bakanlığımızın ufkunu tanımlayan bir tarif, muhteşem, harika bir tarif: “Gözümüz Yükseklerde” diyor Bakanlığımız. Tam da Bakanlığı izah eden bir slogan. Çağlar değiştiren, muhteşem ecdadın torunlarına yakışır bir yatırım ve yaptırım adresi. Sayın Cumhurbaşkanımızın belirlediği ufuk çizgisi üstünde, Salmankaş'tan Cankurtaran'a, Erkenek'ten Kömürhan'a, Ovit'ten
Kırık'a, Dallıkavak'tan Kop'a, Cudi’den Geminbeli'ye gönüller arasındaki engelleri devasa tünel ve yatırımlarıyla aşarak yürekleri buluşturan; karadan denize gemileri yürüterek asrının idrak ve izanını durduran Fatih'in torunları olarak Marmaray'la Avrupa'yı Asya'ya kavuşturan; Mostar'dan Drina'ya ruh ve gönül köprüleri kurarak Türkiye'yi gönül adreslerine ulaştıran Bakanlığımız aynı zamanda bir gurur abidesi ve adresidir. Her ili havaalanına kavuşturmak, bu hayal dahi edilemezdi; elhamdülillah, bu noktadayız. Çalışmalar devam ediyor, inşallah zirvelere varacağız.”


Bütçe konuşmasında Bilgi Çağına atıfta bulunan ve Türkiye’nin çağın gereklerine göre yatırımlarla yapılandığını bildiren Milletvekili Aydemir, “Bilişim atılımları, uydu teknolojisine yönelik yatırımlarıyla Bakanlığımız aynı zamanda bilgi çağının ülkemizdeki damgasıdır. Türkiye’yi yüksek hızlı trenden uydu teknolojisine taşıyan, ülkemizi ulaşımda AK sinerjiye kavuşturanlara bu noktada minnetimizi ifade etmemiz lazım. Hak teslimi önemli ya, onun için söylüyorum” dedi.


Aydemir: “AK anlayışı alkışlayınız”
‘Ulaştırma Bakanlığının on altı yılda kat ettiği yatırım süreci gerçekten de hayal ötesidir. Ciltler dolusu yatırım ve hizmetlerden söz ediyoruz.’ diyen Milletvekili Aydemir, “Yapılanları anlamak ve hakkı teslim etmek için sadece on altı yıl öncesinin hatırlanması kifayet eder, yeterli gelir. Normal gelirli vatandaşın uçağa binmeyi hayal ettiği dönemler, asfaltsız, bakımsız tek yönlü yollar, bozulmuş ve vizyonunu kaybetmiş demir yollarımız, aylarca kapanan yollarımız, teknolojinin garip kaldığı bilişim atmosferimiz, askerî havaalanlarına mahkûm olmuş hava ulaşımı trafiğimiz, üçüncü köprülerin,
Marmarayların rüyalara bile giremediği dönemleri lütfen hatırlayınız ve bugüne bakınız, sonra da hizmette zirveleri zorlayan AK anlayışı alkışlayınız, hakkı teslim için hakikaten alkışlayınız.


Bütçemiz hayırlı, mübarek olsun, bereket getirsin inşallah” sözleriyle sunumunu tamamladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Milletvekili, Aydemir’den, Ulaştırmada, 2023, ufku, tarifi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı