Haber Detayı
03 Kasım 2017 - Cuma 10:07
 
Mobil Gençlik Merkezi Oltu’da
Siirt ilinde başlayan Mobil Gençlik Merkezi Projesi 21 il de hayata geçirildi.
İLÇELER Haberi
Mobil Gençlik Merkezi Oltu’da

Erzurumsonhaber / Erzurum - Gençlik ve Spor Bakanlığınca desteklenen proje Erzurum genelinde ilçelere kadar götürüldü. Projenin Erzurum ayağının tanıtımının Oltu etabı İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.

 

Mobil Gençlik Merkezi Erzurum Proje Koordinatörü Yusuf Tosunoğlu projenin ilk olarak Siirt’te başladığını belirterek proje hakkında bilgiler verdi. Projenin 8 aydır devam ettiğini aktaran Tosunoğlu, “Proje ilk olarak Siirt’te başladı. Daha sonra Bakanlığımız bu projenin güzel olduğunu görünce 21 ile verdi. Bu illerden birisi de Erzurum. Şuana kadar 7 ilçeye gittik” dedi.

 

Projenin özellikle dezavantajlı öğrencilere yönelik etkinlikleri kapsadığına vurgu yapan Mobil Gençlik Merkezi Erzurum Proje Koordinatörü Yusuf Tosunoğlu, “Etkinliklerimiz içerisinde langırt, sokak curlingi, matrak, mini futbol, ebru, ok-yay, koca ayak, dev dart, voleybol, uçurtma şenliği, kayak, sinema ve tiyatro şenliği bulunmaktadır. Kayak, tiyatro ve sinema şenliği için ilçelerimizden seçeceğimiz başarılı ve de hiç ilçe dışına çıkmamış öğrencilerimizi Erzurum il merkezinde kayak yaptırıp sinema ve tiyatro etkinliklerine götüreceğiz. Bir de uçurtma şenliğimiz var. Uçurtma şenliğimiz için de yine şuana kadar uçurtma görmemiş öğrencilerimizi uçurtma şenliği düzenleyeceğimiz ilçelere götüreceğiz.” şeklinde konuştu.

 

Okulda düzenlenen etkinlikten ötürü büyük mutluluk yaşayan öğrenciler etkinlik kapsamında langırttan ok-yay atmaya kadar tüm branşları deneme fırsatı buldu. Bu arada Mobil Gençlik Merkezi ve Oltu İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul idaresine teşekkür eden öğrenciler gün boyu etkinliklerin tadını çıkardı. Etkinlikte öğrenciler Langırt,Sokak Curling,Matrak,Mini Futbol,Mini Golf,Ebru,Ok Yay,Koca Ayak,dev Dart,voleyboll,Uçurma Şenliği,Sinema,Kayak,Tiyatro faaliyetlerine katılarak unutulmaz anlar yaşadılar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mobil, Gençlik, Merkezi, Oltu’da,
Yorumlar
Haber Yazılımı