Haber Detayı
16 Şubat 2021 - Salı 13:51
 
Short Track Federasyon Kupası’nda ETÜ’ye 4 madalya
SPOR Haberi
Short Track Federasyon Kupası’nda ETÜ’ye 4 madalya

Erzurumsonhaber / Erzurum - Erzurum Teknik Üniversitesi akademik başarılarının yanı sıra sportif başarıyla da dikkat çekiyor.   


  Türkiye Buz Pateni Federasyonu tarafından 5-7 Şubat tarihleri arasında Erzurum'da düzenlenen "Short Track Federasyon Kupası 1” müsabakası farklı şehirlerden toplam 92 sporcunun katılımıyla tamamlandı. Çeşitli kategorilerde kıyasıya mücadelenin yaşandığı yarışların son gününde madalyalar sahiplerini buldu. 


  Erzurum Teknik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü üçüncü sınıf öğrencisi Tunay Şimşek turnuvada “Türkiye Erkekler” ve “Türkiye Senior Erkekler” kategorilerinde gümüş, 3000 m Bayrak Yarışında ise altın madalya kazandı. Tunay Şimşek turnuvada elde ettiği başarıyla önümüzdeki süreçte Hollanda’da düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı. 


  Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü birinci sınıf öğrenci Miraç Gülrenk ise 11-14 Şubat tarihleri arasında Trabzon’un Haldizen Yaylası’nda düzenlenen ve toplamda 59 sporcunun katıldığı “Türkiye Dağ Kayağı Şampiyonası” müsabakalarında kendi kategorisinde bronz madalya kazandı. 


  Rektör Prof. Dr. Bülent Çakmak, yarışmalarda madalya kazanan öğrencileri tebrik etti ve başarılarının devamını diledi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Short, Track, Federasyon, Kupası’nda, ETÜ’ye, 4, madalya,
Yorumlar
Haber Yazılımı