Haber Detayı
30 Ekim 2017 - Pazartesi 10:23
 
Uzundere’de karakucak güreşleri nefes kesti
Erzurum’un Uzundere ilçesinde bu yıl 94’üncüsü düzenlenen karakucak güreşlerinde, Fatih Yaşarlı başpehlivan oldu.
İLÇELER Haberi
Uzundere’de karakucak güreşleri nefes kesti

Erzurumsonhaber / Erzurum - İlçe merkezindeki alanda 18 ayrı kategoride yapılan güreşlere, Türkiye’deki çeşitli illerin yanı sıra Azerbaycan, İran, Gürcistan ve Gürcistan’ın Acara Özerk Cumhuriyeti’nden yaklaşık 300 sporcu katıldı.

 

Kura çekiminin ardından genç yıldızlar kategorisiyle başlayan güreşlerin büyükler kategorisinde, sporcular birbirleriyle kıran kırana mücadele ettiler. Karakucak güreşlerinde hiçbir olumsuzluk yaşanmazken güreş severler güreş seyirine doydular

 

Güreşlerin en çok ilgi gören başpehlivanlık bölümünde ise finalde İranlı rakibi Celil Türmadi’yi yenen Fatih Yaşarlı, başpehlivanlığı kazandı.

 

Vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği güreşlerin ardından dereceye girenlere ödül ve madalyaları verildi.

 

Uzundere Belediye Başkanı Muhammet Halis Özsoy, güreşin ata sporu olduğunu ifade ederek, "Bu spor dalını yaşatmaya özen gösteriyoruz. Karakucak güreşlerine her geçen gün katılım artmakta, ulusal ve uluslararası alanda kendisini göstermiş güreşçilerimiz burada bulunmaktadır." diye konuştu.

 

Amaçlarının güreşi yaygınlaştırmak olduğunu vurgulayan Özsoy, gençlerin bu spora özendirilerek kötü alışkanlıklardan uzak tutulduğunu aktardı.

 

Türkiye’nin tanınmış cazgırlarından Fuat Özbay’ın sunumunu yaptığı güreşler, güreş severleri güreşe doyurdu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Uzundere’de, karakucak, güreşleri, nefes, kesti,
Yorumlar
Haber Yazılımı