Yazı Detayı
11 Nisan 2019 - Perşembe 08:21
 
Türkiye'nin Ana Gündem Maddesi Ekonomi Olmalı
MEHMET NURİ ALİM
mehmet_betis@hotmail.com
 
 

Erzurumsonhaber / Erzurum - İPEKYOLU Sanayici ve İş Dünyası Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nuri Alim,  Türkiye seçimlerle çok zaman kaybetti. Önümüzde artık 4,5 yıldan fazla seçimsiz bir zaman var artık Seçim atmosferinden çıkılmalı ve ilk gündemi ekonomi ve üretim seferberliği olmalıdır. Türkiye yeni bir ekonomik başarı hikayesi yazmak zorundadır dedi.

Seçimin sona ermesiyle gerginliklerin ve kutuplaşmaların bir yana bırakılıp ülkenin geleceğine odaklanılması gerektiğini de vurgulayan Alim, "Seçim belirsizliği artık sona erdi. Bundan sonra Türkiye'yi hedeflerine ulaştıracak kalıcı reformlarla ekonomiye odaklanmamız gerekir. Yatırım ve üretim ortamını iyileştirecek, istihdamı artıracak yapısal reformları ve özellikle mesleki eğitim reformunun süratle gerçekleştirilmesi için çaba göstermeliyiz" ifadesini kullandı.

Artık sadece iki gündemimiz olsun: Ekonomi ve Üretim!

İPEKYOLUSİFED Başkanı Alim, yaptığı yazılı açıklamada ülkenin iki önemli gündemi olmalı, ekonomi ve üretim. Bunlara odaklanmalıyız ve 2023’e bu şekilde hazırlıklı olarak girmeyi becermeliyiz. Bu bizim için önemli bir fırsattır. Artık sadece reaksiyoner bağlamlarda politik söylem üreterek değil, ekonominin gereği olan tüm dinamikleri gerektiği gibi devreye sokarak ülkeyi yönetmeliyiz.

Alim, Ekonomi yönetimi kamuyu, ekonomi tabanlı STK’lar özel sektörü ve akademi işbirliğinin koordinasyonuyla meseleyi çözmemiz gerekmektedir diyerek, hepimiz taşın altına elinizi koymalı ve gerçeklerle yüzleşerek ciddi bir mücadeleyi başarmalıyız.

Türkiye seçimlerde yorgun düşmüştür Artık seçimleri bırakarak 4,5 yıllık seçimsiz bir döneme odaklanmalıyız, bu süreyi toplumun tüm kesimleri ile bir araya gelerek ülkemizin yarınının inşası için en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekmektedir. Bu bağlamda özellikle ekonomik reformları öncelemeli, katma değeri yüksek teknolojik ürünlere yönelerek; üreten, ürettikçe kazanan, kazandıkça istihdam sağlayan bir Türkiye’yi inşa etmemiz gerekmektedir.  Ülkemizin güçlü ekonomik potansiyellerini ortaya koyarak, dengeleme sürecinden atılım sürecine geçip, enflasyonu tek hanelere çekmemiz ve faizleri düşürerek ülkemizi üretim odaklı yatırım yapar hale getirmeliyiz.

İPEKYOLUSİFED Başkanı Mehmet Nuri Alim Bu dönemi, kesintisiz bir icraat dönemine çevirmeliyiz. Ekonomi yönetimi, seçim öncesinde bunun sinyalini verdi. Artık Seçimleri arkamızda bırakıp hızla harekete geçilmesi gerekmektedir. Şimdi siyasi görüşümüz ne olursa olsun, milletimizin kararını saygı duyup, 82 milyon el ele, gönül gönüle verip, aydınlık geleceğimize birlik ve beraberlik içinde yürüme zamanıdır. Türkiye’nin bölgesinde ve küresel ekonomide yükselmesi için hepimize görev düşüyor. İPEKYOLU Sanayici ve İş Dünyası olarak el birliği ile daha çok üretmek, daha fazla yatırım, istihdam ve ihracat için çalışacağız dedi.

 

 

                                                                                                                                             Mehmet Nuri Alim

                          İPEKYOLU Sanayici ve İş Dünyası Federasyonu                                             Yönetim Kurulu Başkanı   ( İPEKYOLUSİFED )

 
Etiketler: Türkiye'nin, Ana, Gündem, Maddesi, Ekonomi, Olmalı,
Yorumlar
Haber Yazılımı